“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

RAMAZAN STAND SATIŞLARI BAŞLAMIŞTIR.

Ramazan Stand Satışları Başlamıştır.
İnegöl Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı öncesi Ramazan Sokağı ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl Kültürpark içerisinde kameriyeler bölgesinde kurulacak sokakla ilgili stant satışları başladı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnsanların manevi duygularının ziyadeleştiği, sabrın, metanetin arttığı, gönüllerin iyiliklere ve güzelliklere yöneldiği Ramazan ayına sayılı günler kala bu müstesna zaman dilimini, kültürümüze uyan etkinliklerle değerlendirmek adına 9. Ramazan Sokağı açılışı için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Hacivat-Karagöz, Türk sanat müziği, tiyatrolar, halk müziği, şiirler, sema gösterileri, yine şehrin muhtelif yerlerinde dış park gösterileri ve daha nice aktivitelerin yer aldığı bir ramazan programı hazırladıklarını kaydeden Başkan Aktaş, 8 Temmuz Perşembe akşamı ramazan sokağının ziyaretçilere kapılarını açacağını belirtti.

Ramazan Sokağı’nın bu sene, kültür park içerisinde kameriyeler bölgesinde kurulacağını aktaran Aktaş, Ramazan sokağına 100 tane Osmanlı ev tipinde konak kurulacağını ve bu konaklarda çeşitli iş kollarından esnafların yer alacağını söyledi.

Aktaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ramazan sokağı akşam gösterilerinde Yerel Tasavvuf Sanatçılarımız, Yerel Tiyatrolar, Belediye Müzik Korolarımız, Recep Demirkaynak, Bedirhan Gökçe, Ahmet Özhan gibi sanatçıların yanı sıra, Cengiz Küçükayvaz, İstanbul Meydan Sahnesinin sahne alacağı birbirinden coşkulu programlar yer alacak. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Ramazan Sokağımıza gelemeyen diğer hemşerilerimizi Ramazan Gecelerinde unutmadık. Bu yıl 4 Belde, Alanyurt Konutlar Bölgesi, Alanyurt 2. kısım Emniyet Ek Hizmet Binasının olduğu alan, Mesudiye, Huzur, Akhisar Mahalleleri, Toki Konutlar Bölgesi ile Ortaköy, Deydinler, Hamzabey, Kulaca, Gündüzlü, Dipsizgöl ve Mezit Köylerimizde de etkinliklerimiz olacak” dedi.

Ramazan Sokağında yer alacak stantların satışlarının Kültür Sanat ve Gençlik Merkezimizde başladığını dile getiren Başkan Aktaş: “ Ramazan Sokağımızda stant açmak isteyen esnafımız hafta içi 08.00 - 17.00, Cumartesi günleri de 09.00 -13.00 saatleri arasında ilgili kişilerle görüşebilirler. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze müracaat edebilir yâda 713 70 55 numaralı telefondan bilgi alabilirler. Tüm ilçe halkımızı şimdiden Ramazan Sokağımızın açılışına ve etkinliklerine katılmaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı şerifinizi şimdiden tebrik ediyor, bu özel ayın, kentimizde ve ülkemize hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ediyorum dedi.