“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

İNEGÖL RAMAZANI DOLU DOLU YAŞAYACAK

İnegöl Ramazanı Dolu Dolu Yaşayacak
Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hikmet Şahin Kültürpark’ı içerisinde kurulan Ramazan Sokağında ki çalışmaları yerinde inceledi. İnegöl Belediyesi olarak bu müstesna zaman dilimini, insanların birlik ve beraberliğini arttıracak, kültürümüze uygun etkinliklerle değerlendirmeyi önemsediklerini kaydeden Aktaş, birbirinden kıymetli sanatçıların katılımıyla vatandaşların ramazanı dolu dolu yaşayacakları ramazan sokağını 8 Temmuz’da açacaklarını söyledi.

Ramazan ayına sayılı günler kaldığını ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Aktaş, her yıl Ramazan ayı boyunca 7’den 70’e tüm İnegöllüleri yalnız bırakmayan İnegöl Belediyesinin, bu yıl da ilçede gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle ilçe halkının yanında olacağını söyledi.

Aktaş ramazan sokağında; Hacivat-Karagöz, Türk sanat müziği, tiyatrolar, halk müziği, şiirler, sema gösterileri, şehrin muhtelif yerlerinde dış park gösterileri ve daha nice aktivitelerle ilçe halkının manevi duygularını coşturacak programların yer aldığını belirtti.

8 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.30'da açılışı gerçekleştirilecek olan ramazan sokağında 100 tane Osmanlı ev tipinde konak olacağını ve bu konaklarda çeşitli iş kollarından esnafların yer alacağını kaydeden Başkan Aktaş, ayrıca ramazan ayı boyunca kültür park’ın araç trafiğine açık olacağını da söyledi.

Aktaş, Ramazan sokağı akşam gösterilerinde Yerel Tasavvuf Sanatçıları, Yerel Tiyatrolar, Belediye Müzik Koroları, Recep Demirkaynak, Aykut Kuşkaya, Teyo emmi, Bedirhan Gökçe, Ahmet Özhan gibi sanatçıların yanı sıra, Tasavvuf Konseri, Cengiz Küçükayvaz, İstanbul Meydan Sahnesinin sahne alacağı birbirinden coşkulu programlar yer alacağını belirtti.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Ramazan Sokağına gelemeyen diğer hemşerileri de unutmadıklarını kaydeden Başkan Aktaş, bu yıl 4 Belde, Alanyurt Konutlar Bölgesi, Alanyurt 2. kısım Emniyet Ek Hizmet Binasının olduğu alan, Mesudiye, Huzur, Akhisar Mahalleleri, Toki Konutlar Bölgesi ile Ortaköy, Deydinler, Hamzabey, Kulaca, Gündüzlü, Dipsizgöl ve Mezit Köylerinde de etkinlikler olacağını söyledi.