“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

HAMZABEYDE RAMAZAN ETKİNLİĞİ

Hamzabeyde Ramazan Etkinliği
İnegöl Belediyesi’nin ramazan etkinlikleri kapsamında belde ve köylerde düzenlediği gösterilerden biri olan ‘Fotoğrafçı’ adlı tiyatro oyunu, Psiko Tiyatro Derneği tarafından Hamzabey köyünde sahnelendi. Oyuna çocukların ilgisi yoğun oldu.

Yazarlığını Ünver Oral’ın, yönetmenliğini ise Volkan Derman’ın yaptığı oyunda; Ahmet Güneş, Volkan Derman, Zehra Yurttutmaz, Çağlar Yurttutmaz, Melis Ayasava, Mehmet Ağgüner, Tolga Örnek ve Engin Altuntaş rol aldı. Yaklaşık 1 buçuk saat süren ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyun, ayakta alkışlandı.

Etkinlikler Ramazan Boyunca Devam Ediyor
Daha önce Ortaköy, Deydinler Köyü, Yenice Gölet Anfi Tiyatro, Alanyurt köy içine sahne alan Psiko Tiyatro Derneği, son olarak Kulaca köyünde gerçekleştirdikleri etkinlik ile kendi programlarının finalini yapmış oldu.

Belde ve köylerde sahne alan diğer gruplar olan Sahnedarlar Tiyatro Derneği ve Uğultu Tiyatro Derneği ise ramazan sonuna kadar gösterilerine devam edecek. Sahnedarlar Tiyatro Derneği; 19 Temmuz Cuma saat 22.00’da Kurşunlu Kasabası’nda, 20 Temmuz Cumartesi saat 22.00’da TOKİ Konutları’nda, 21 Temmuz Pazar saat 22.00’da Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksi’nde, 23 Temmuz Salı saat 22.00’da Mesudiye Mahallesi’nde ve 24 Temmuz Çarşamba saat 22.00’da Gündüzlü Köyü’nde sahne alacak. Uğultu Tiyatro Derneği ise; 25 Temmuz Perşembe saat 22.00’da Dipsizgöl Köyü’nde, 26 Temmuz Cuma saat 22.00’da Cerrah Kasabası’nda, 28 Temmuz Pazar saat 22.00’da Akhisar Mahallesi’nde, 30 Temmuz Salı saat 22.00’da Tahtaköprü Kasabası’nda, 31 Temmuz Çarşamba saat 22.00’da Huzur Mahallesi’nde ve son olarak da 01 Ağustos Perşembe günü saat 22.00’da Mezit Köyü’nde sahne alacak.