“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

CENGİZ KÜÇÜKAYVAZ’LA TEMAŞA-ÜL CURCUNA

 Cengiz Küçükayvaz’la Temaşa-ül Curcuna
Ramazan etkinlikleri kapsamında Cuma ve Cumartesi akşamı İnegöl’de sahne olan Cengiz Küçükayvaz ve ekibi, ‘Temaşa-Ül Curcuna’ isimli orta oyun gösteri ile İnegöllüleri kahkahaya boğdular.

İnegöl Belediyesi’nin ramazan sokağı sahne gösterileri kapsamında düzenlediği etkinlikler sürüyor. Her akşam farklı bir gösterinin yer aldığı ramazan sokağının Cuma ve Cumartesi günkü konuğu ünlü tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz oldu. Tanınmış yüzlerin yer aldığı ekibiyle birlikte 2 gece boyunca İnegöllüler için sahneye çıkan Küçükayvaz ve Temaşa-ül Curcuna ekibi, oyunları kadar manileriyle de geceye renk kattılar.

Cuma akşamı ‘Kiralık Konak’ isimli oyunu sahneleyen Cengiz Küçükayvaz ve ekibi; bir ağanın konağını kiralamak için uşağını görevlendirmesi ve beraberinde olayların gelişmesini anlatıyor. Konağı kiralamak için gelenlerle başı derde giren uşak İbiş’in eğlenceli hikâyesi izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Yaklaşık 1 saat süren bu oyunun ardından Cengiz Küçükayvaz ve ekibi İnegöllülere bir animasyon gösterisi de sundular. Doğaçlama gelişen kısa oyun farklı şekillerde oynanırken, zaman zaman seyirciler de dahil edildi. Gecenin sonundan ise 10 kız 10 erkek 20 çocuğun katıldığı bir yarışma düzenlendi. Zeka ve dikkati ölçen yarışmanın sonunda birinci olan 12 yaşındaki küçük çocuğun Cengiz Küçükayvaz tiyatrosunda çocuk kulübünde eğitim alacağı bildirildi.

Cengiz Küçükayvaz ve ekibi, Cumartesi akşamı da farklı gösterileri ile İnegöllülere unutulmaz bir gece yaşattı.